fbpx

👉 За проекта STEM на МОН създадохме специализиран уебсайт STEM.Tinusaur.BG

Тинузавър спечели Иновативно предприятие на годината 2024

На 10-ти декември се проведе 20-тото издание на конкурса Иновативно предприятие на годината организиран от фондация „Приложни изследвания и комуникации“ и Enterprise Europe Network – България, в партньорство с Фондация „Конрад Аденауер“ и с подкрепата на Европейската комисия.

За участие в него са кандидатствали над 60 фирми от различни сектори на икономиката, а до номинации са достигнали само 21, сред които е и Тинузавър. Кандидатите преминаха през оценка, проучване и интервю, за да прецени журито качествата на разработката и какво въздействие има на пазара. Самото жури се състоеше от представители на държавни институции, бизнеса, научната общност и финансиращи организации.

Наградите се присъдиха в 7 категории, а Тинузавър получи номинация в категорията Иновации в образованието – иновации, които трансформират учебния процес и внедряват нови технологии или подходи за обучение и развитие.

Останалите номинирани в тази категория бяха ПАО Синдео, ОРАК -Инженеринг ЕООД, Seal Serve Ltd, СмартТест-БГ-ЕООД , а наградата “Иновации в образованието” бе връчена на г-н Невен Боянов лично от кмета на Столична община – г-н Васил Терзиев.

Веднага след получаване на наградата основателя на Тинузавър сподели: „За нас тази награда е изключително голямо признание за работата, която сме свършили през последните няколко години и затова, че Тинузавър се утвърждава, като разпознаваема българска марка в областта на образованието„.

В категория „Пазарно лидерство“ награда получиха две компании:Логисофт, която предлага персонализирани сортиращи системи за куриерския и онлайн търговски бизнес и М2М Services ЕООД, чиято иновация е малък, но мощен алармен комуникатор, специално проектиран за охранителни системи.

В категория „Иновация за по-добро качество на живот“ наградата получи „МатриКем„, разработващи иновативни колагенови биомастила за 3D биопринтиране, които намират приложение в регенеративната медицина и тъканното инженерство.

Приза в категория „Зелена иновация“ бе връчен на Абразив Технолоджи„, която представя инсталация за регенериране на абразивни дискове на промишлено ниво.

В категорията „Дигитална трансформация“ бе отличена Невроморфика. Те са разработили микрочипове за вграждане в системи с изкуствен интелект, базирани на невроморфни технологии, които оперират подобно на човешкия мозък. 

Носител на наградата в категория „Иновативно новостартирало предприятие“ стана Симоботикс. Те са създател на първия български автономен мобилен робот – модулна мобилна платформа, която може да се трансформира в зависимост от приложението.

А в категорията „Иновационен мениджмънт“ бяха връчени две награди наСолвей Соди– тяхната иновация представлява вътрешна програма за дигитални решения за рационализиране на процесите, оптимизиране на ресурсите и подобряване на общата производителност. Другата награда отиде при Асарел-Медет. Това е първата българска компания, която интегрира две иновативни технологии, създадени да трансформират начина, по който се извършва геоложко проучване и управление на добива, като същевременно допринасят за намаляване на екологичния отпечатък.

Изключително благодарни сме на организаторите и на журито за честта, която ни оказаха и за признанието. Горди сме с отличието си именно в тази категория – Иновации в образованието. Нашия образователен продукт съчетава в себе си умения в областта на програмирането, математиката и физиката и се отличава с наличието на три основни компонента – физически продукт, учебно съдържание и обучение за преподавателите.

Събитието се превърна в платформа за споделяне на добри практики и насърчаване на иновационния потенциал и конкурентоспособността в страната и се радваме ,че станахме част от това.

Вашият коментар

Добавено в картата
0 продукта - 0.00лв.